Sugedusio automobilio vilkimas: kaip išvengti mažų ir kritinių klaidų
2018 05 24
Sugedusio automobilio vilkimas yra sudėtingas ir atsakingas procesas. Tačiau neretai vairuotojai nesupranta, kaip tai daryti yra sunku ir kokias pasekmes gali sukelti neatsakingas bei neapdairus elgesys. Kita vertus, ne visada pats tempimo procesas vyksta tinkamai. Vairavimo mokyklos „Dorkanas“ saugaus vairavimo mokytojas Darius Kanapinskas pabrėžia, kad vilkimo procesas prasideda dar prieš tai, kai tempiamas ir tempiantis automobiliai sujungiami lynu. „Pirmiausia, sugedusio automobilio vairuotojas turi įjungti avarinį signalą ir pastatyti trikampį avarinį ženklą atitinkamu atstumu nuo automobilio. Tas, kuris atvažiuoja į pagalbą, turi sustoti preikyje sugedusio automobilio, o ne prie galinės dalies, nes vėliau gali formuotis spūstis ir sustoti taisyklingai bus sunkiau“, – LRT.lt pasakoja D. Kanapinskas. Svarbu pasirūpinti tinkamomis priemonėmis Neretas vairuotojas nepasirūpina savo saugumu, ypač tamsiuoju paros metu. Netikėtai sugedus automobiliui, įjungia avarinį signalą, bet pamiršta kitiems vairuotojams pranešti apie save. Todėl šviesą atspindinčią liemenę būtina laikyti automobilio salone, lengvai pasiekiamoje vietoje, o ne, kaip dažnai nutinka, bagažinėje. Kelių eismo taisyklės (KET) aiškiai sako, kad iš sugedusio automobilio vairuotojas turi išlipti jau vilkėdamas šviesą atspindinčią liemenę. Kitas svarbus dalykas – pats tempimo lynas. Ar jis atitinka reikalavimus, yra tvarkingas ir nesukels nepatogumų ir pavojaus ne tik tempimo procesą atliekantiems vairuotojams, bet ir kitiems eismo dalyviams. „Lyną būtina patikrinti – ar nėra įtrūkimų, atplaišų. Jam taip pat galioja trys reikalavimai. Pirmasis – lanksti vilktis neturi būti trumpesnė nei 4 ir ilgesnė nei 6 metrai. Antra, vilkimo juosta negali būti siauresnė nei 5 centimetrai.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.